top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMotozbyt Łódź

Czym zajmuje się profesjonalny mechanik samochodowy?


W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz większa liczba warsztatów samochodowych. Świadczy to przede wszystkim o wzroście zapotrzebowania na specjalistów z branży motoryzacyjnej, którzy zaoferują kompleksową naprawę pojazdów. Zanim właściciel wybierze się ze swoim autem do mechanika, powinien jednak najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą i opiniami. Nie brakuje bowiem warsztatów, gdzie niestety klienci są oszukiwani i naciągani na części, które później nie trafiają do ich pojazdów. Trzeba więc wiedzieć, czym zajmuje się profesjonalny mechanik samochodowy i jak go rozpoznać.

Przegląd wstępny i ocena stanu technicznego auta Bez względu na to, z jaką usterką jedzie się do warsztatu, każdy dobry mechanik powinien wykonać przegląd samochodu. Być może to, co wydaje się oczywiste, wcale nie jest przyczyną problemów, które można rozwiązać w zupełnie inny sposób. Dlatego specjalista sprawdzi dokładnie usterki sugerowane przez klientów, jednak zapozna się również z działaniem każdego układu. Może mu to pomóc w oszacowaniu kosztów naprawy oraz elementów, jakie będą podlegały wymianie. Nie oznacza to jednak, że naprawa auta nie pochłonie większej części budżetu – po rozebraniu niektórych części do wymiany, może się okazać, że coś jeszcze zostało uszkodzone. Najważniejszy jest fakt, by zorientować się, czy pracownik warsztatu rzeczywiście orientuje się w temacie, i czy ma odpowiedni sprzęt do ustalenia awarii oraz rozwiązania problemów. Jeśli wykona wstępny przegląd i poda diagnozę, oznacza to, że mechanik jest godny zaufania.

Wymiana oleju w silniku, a może w skrzyni? W przypadku takich zabiegów również warto udać się do dobrego warsztatu. Większość kierowców podejmuje się samodzielnej wymiany, popełniając przy tym sporo błędów, które wpływają później na działanie układów. Zwłaszcza dotyczy to wymiany oleju w skrzyni automatycznej, gdzie niezbędne jest użycie maszyny z podciśnieniem, które wydmucha substancję z układu. Podczas wymiany powinno wejść do środka przekładni ok. 8 litrów oleju, dlatego trzeba spuścić cały zalegający płyn, by nie mieszał się z nowym. Tylko wtedy skrzynia odzyska całkowitą sprawność i posłuży kolejne lata.

Wymiana oleju oraz filtrów w silniku także może negatywnie wpłynąć na pojazd, kiedy nie ma się podstawowej wiedzy. Wystarczy wlać olej syntetyczny do silnika, gdzie wcześniej znajdował się mineralny. Jego gęstość może wprowadzić do układu wiele zanieczyszczeń, z jakich zostanie oczyszczony i doprowadzić do uszkodzeń delikatnych elementów albo zatarcia całego silnika.

Wybór dobrego i zaufanego warsztatu jest bardzo ważny. Zwłaszcza dla posiadaczy wartościowych samochodów, których naprawa większych usterek może wynieść nawet kilka tysięcy. Dlatego bez względu na posiadaną wiedzę o motoryzacji oraz stopnia zaawansowania problemu, warto udać się do mechanika, który spojrzy na to profesjonalnym okiem. W ten sposób można zaoszczędzić dość spory budżet, który trzeba by było wydać, w przypadku popełnienia jakiegokolwiek błędu podczas samodzielnej naprawy.


89 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Kommentar


tomeka198_1
13. Jan. 2021

Mechanik to dobry biznes. Ale teraz mobilny serwis to przyszłość: <a href="https://mobiltech.com.pl/">https://mobiltech.com.pl/</a>

Gefällt mir
bottom of page